BELUPO je nejúspěšnější farmaceutická společnost v Chorvatsku (spadající pod potravinářskou společnost Podravka) a jedna z nejúspěšnějších farmaceutických firem působících v České republice nejen v oblasti dermatologie.

Přípravky firmy BELUPO mají v České republice dlouholetou tradici. Již před rokem 1989 se kožní lékaři snažili pro své pacienty zajistit balení přípravků Beloderm či Belosalic. Od roku 2001 funguje v Praze samostatné zastoupení se statutem organizační složky, jež se stará o marketingovou podporu přípravků firmy BELUPO, které jsou v ČR registrovány.

Společnost Belupo zahájila svou činnost v roce 1970 a brzy se stala významným hráčem na generickém trhu v Evropě. V následujících letech se společnost rychle rozvíjela a rostla. Strategií společnosti je nejen udržet si svoji stávající vedoucí pozici na chorvatském trhu, ale hlavně posílit tržní pozice ve střední a východní Evropě.

Celkově má Belupo přes 1250 zaměstnanců a pobočky v mnoha evropských zemích - kromě České republiky i ve Slovinsku, Rusku, Slovensku, Srbsku, Bosně a Hercegovině, Makedonii, Kosovu, Černé Hoře, Polsku, Kazachstánu a na Ukrajině. Dále společnost spolupracuje s významnými společnostmi na trhu v Turecku, Francii, Botswaně a v dalších zemích.

Léky se vyrábí v průmyslovém areálu u města Koprivnica (Chorvatsko) v komplexu moderních továren, které splňují nejpřísnější nároky zákonů o léčivých přípravcích, farmaceutických konvencí i požadavky standardů správné výrobní praxe (GMP), Evropské úmluvy Pharmaceutics Inspection Convention (PIC) a americké Food and Drug Administration (FDA).

Od roku 2017 je v Koprivnici v provozu nová továrna, která by měla spolu s původní pokrýt stále stoupající poptávku po produktech společnosti Belupo. Zde se můžete podívat na video (v angličtině) prezentující novou továrnu i aktivity společnosti.